Czy dzięki odpowiedniej diecie można poprawić męskie libido?

Na libido ma wpływ bardzo wiele czynników. W dużej mierze uzależnione jest od Gospodarki hormonalnej w organizmie, ewentualnych chorób przewlekłych oraz od stylu życia. Zdecydowanie większy popęd seksualny wykazują mężczyźni, którzy nie mają stresującej pracy, nie denerwują się, wysypiają się, uprawiają sporty oraz stosują właściwą dietę. 

Negatywny wpływ na popęd płciowy wywierają tłuste, smażone, ciężkostrawne posiłki. Po zjedzeniu bardzo kalorycznego i tłustego obiadu, dodatkowo w dużej ilości, można odczuwać senność, a pożądanie seksualne jest prawie równe zeru. Dlatego w czasie randki w restauracji zalecane jest jedzenie lekkostrawnych posiłków bogatych w warzywa pełne witamin i minerałów. 

Potrzeby seksualne a potrzeby żywieniowe

Jedzenie od zawsze było symbolem zmysłowości oraz wrażliwości. Jedzenie może być jak seks, łamać społeczne normy oraz dawać wyzwolenie. Jedno i drugie to przecież niepowtarzalne zmysłowe przyjemności.

Żywienie odgrywa w życiu ważną rolę – jest to potrzeba fizjologiczna, która musi być zaspakajana, aby organizm był w stanie przeżyć. Podobnie jak potrzeba seksualna znajduje się na pierwszym poziomie, czyli wpisuje się w potrzeby fizjologiczne. Obie powinny być zaspokojone w taki sposób, aby organizm zachował homeostazę. Utrzymywanie na wysokim poziomie jakości seksualnej ma nieodzowny wpływ na jakość naszego życia, niestety problem ten jest często pomijany przez nas samych, lekarzy, a nierzadko objęty tematem tabu, owiany tajemnicą i niezrozumieniem.
Obecne czasy nie sprzyjają zachowaniu szeroko pojętego zdrowia, zmuszają nas do szybkiego życia, „bogatego” w stres, brak snu, a także do spożywania wysoko przetworzonego, ubogo wartościowego jedzenia. To, jak wygląda nasza dieta, w jakie związki odżywcze jest bogata, może definiować i bezpośrednio rzutować na nasz popęd seksualny.

Spontaniczność w kuchni i w łóżku bywa bezcenna, ale jeśli to ma być wyjątkowy posiłek i niezapomniany seks, warto wszystko wcześniej zaplanować. Zacznijcie od zadbania o to, by nikt wam nie przeszkadzał. Jeśli idziecie do restauracji, wyłączcie telefony komórkowe, odetnijcie się od Facebooka itd. Jeśli jecie w domu, postarajcie się wcześniej wyeksmitować gdzieś pozostałych domowników i wyłączcie telewizor. Skoncentrujcie się na jedzeniu, na partnerze i miejcie na to nie minuty, lecz godziny. 

Czynniki wpływające na obniżenie libido

Libido stanowi indywidualną cechę każdego człowieka. Trudno zatem wyznaczyć jednoznaczne granice popędu seksualnego – u niektórych jest ono bowiem mniejsze, a u innych większe. Niemniej jednak zbyt niskie libido, często nie jest wynikiem naturalnych zmian w organizmie i psychice. W takich sytuacjach zmniejszony popęd seksualny jest wynikiem działania zewnętrznych i/lub wewnętrznych czynników, które można wyeliminować, by zwiększyć i przywrócić naturalny poziom popędu seksualnego. Do czynników, które wpływają na obniżone libido, zaliczyć należy zmiany hormonalne – zmniejszenie poziomu testosteronu w organizmie, stres, zmęczenie i złą dietę.

zwiększenie libido

Przyczyną spadku libido mogą być również zaburzenia neuroprzekaźników w ośrodkowym układzie nerwowym, choroby w postaci cukrzycy, nadciśnienia tętniczego i zaburzeń endokrynologicznych, a także stan psychiczny, w tym depresja czy zaburzenia nerwicowe. Z tego względu w sytuacji pojawienia się problemów z popędem seksualnym i spadkiem libido należy skonsultować się z lekarzem.

Jedz właściwe produkty

Chodzi o produkty pełne składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na stan naczyń krwionośnych i zapewniają zdrowe serce. Jedzenie ich pomoże krwi szybciej dopływać do penisa i dłużej utrzymać jego twardość. Na przykład:

  • arginina pomaga twoim naczyniom krwionośnym rozluźnić się i rozszerzyć (możesz ją znaleźć w: migdałach, owocach morza, wieprzowinie, nasionach sezamu, tuńczyku, indyku i orzechach);
  • azotany mogą poprawiać erekcje, rozcieńczając krew i rozszerzając naczynia krwionośne (znajdziesz je w rukoli, bazylii, burakach, szczypiorku, selerze, cykorii, jarmużu, porze, szpinaku i rukwi);
  • potas z kolei jest niezbędny dla zdrowia serca i ułatwia napinanie się mięśni (znajdziesz go w awokado, bananach, soczewicy, fasoli i słodkich ziemniakach).

W celu wzmocnienia przyjemnych doznań i popędu seksualnego należy zadbać o obecność w diecie czerwonego chudego mięsa obfitującego w cynk, który zwiększa produkcję testosteronu, a także ogranicza wydzielanie prolaktyny mającej negatywny wpływ na nasze libido.

Dieta na lepszy seks: słodko-słone afrodyzjaki

Korzystny wpływ na aktywność seksualną mają również cytrusy oraz uznawane za afrodyzjaki truskawki, jagody i jeżyny. Zawarta w nich witamina C bierze udział w wytwarzaniu spermy. Twoim sprzymierzeńcem jest też czekolada, bo wspaniale poprawia nastrój.
W miłosnej kuchni nie może zabraknąć bazylii, chili, cynamonu, curry, kolendry, lubczyku, gałki muszkatołowej, papryki, pieprzu oraz korzenia żeń-szenia. Przyśpieszają trawienie, poprawiają krążenie, dodają energii. No i coś do picia. Dla abstynentów najlepszy będzie sok owocowy, herbatka imbirowa albo z korzenia żeń-szenia. Zmysły rozgrzeje też lampka ulubionego lekkiego wina lub kieliszek węgierskiego tokaju.


Alternatywne produkty

Suplement Diety Bluestone: dawkowanie, skład, sklep, gdzie kupić, opinie, cena apteka
Żel Erogen-x: cena apteka, opinie, skład, gdzie kupić, dawkowanie, sklep
Tabletki Hardman: dawkowanie, opinie, sklep, skład, gdzie kupić, cena apteka
Tabletki Potencialex. Czy pomogą każdemu mężczyźnie? Zobacz opis produktu i opinie
Tabletki Reaction: cena apteka, opinie, gdzie kupić, sklep, skład, dawkowanie
Tabletki Eroxel: cena apteka, opinie, dawkowanie, gdzie kupić, sklep, skład

Moim głównym hobby jest sport.  Trochę biegam, chodzę na siłownię i basen. Choć jestem wiecznie zabiegany, potrafię być w wielu miejscach na raz.
Interesuje się zdrowiem i wszystkim co z tym związane. Od 2013 roku prowadzę blogi i strony internetowe z informacjami o popularnych produktach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.