Kondycja seksualna mężczyzny – od czego zależy?

Dla większości mężczyzn wyznacznikiem kondycji seksualnej jest możliwość bezproblemowego osiągnięcia wzwodu. Nawet pojedyncze niepowodzenie w tym zakresie budzi w nich zażenowanie, a jeśli sytuacja się powtarza, zaczyna narastać stres.

Problemy z libido? Tylko spokojnie

Mężczyźni różnie reagują, gdy dotykają ich problemy z erekcją. Jedni szukają winy po stronie partnerki, inni uparcie twierdzą, że to z nimi jest coś nie tak. Tymczasem zaburzenia wzwodu mają najczęściej bardzo konkretną przyczynę, do odnalezienia i pokonania której wystarczą cierpliwość, spokój oraz otwartość.

kondycja seksualna

Styl życia – co za dużo, to niezdrowo

Problemy z potencją mogą wynikać z prowadzenia specyficznego stylu życia. Natłok obowiązków i wynikające z tego przemęczenie nie pomagają zrelaksować się w łóżku. Poza tym w stanach długotrwałego stresu spada libido, a przeciągająca się abstynencja seksualna tylko powiększa skalę zaburzeń.
Ze stresem nierzadko w parze idą używki. Papierosy, alkohol i zbyt duże ilości kofeiny mogą zaburzać erekcję niezależnie od wieku mężczyzny.
W tej sytuacji należy się wyciszyć i nieco zwolnić. Obojgu partnerom przyda się dłuższy wypoczynek, najlepiej na łonie natury, połączony z aktywnością fizyczną. Pomoże też ograniczenie używek i przestawienie się na zdrowsze nawyki żywieniowe. Wzmocnieniu libido służy dieta bogata w cynk oraz witaminy z grupy B. Składniki te znajdują się przede wszystkim w pełnym ziarnie, owocach morza i w warzywach.

Problemy ze zdrowiem – jakie choroby utrudniają erekcję?

Zaburzenia wzwodu bardzo często dotykają dojrzałych mężczyzn, u których wynikają z różnych chorób i dolegliwości. Problemy z libido to objaw nie tylko spadku produkcji testosteronu, ale też cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy czy chorób kręgosłupa, a także wynik stosowanych w związku z nimi leków. Po 50. roku życia warto zbadać poziom testosteronu i prolaktyny oraz przyjrzeć się swojej kondycji zdrowotnej.

kondycja seksualna

Gdy erekcja nie przychodzi sama

Niezależnie od wieku i prowadzonego stylu życia, pomocne w stymulowaniu libido oraz erekcji są ćwiczenia wzmacniające penisa i mięśnie miednicy. Dobry rezultat mogą przynieść również dobrze dobrane techniki seksualne oraz gadżety erotyczne uwrażliwiające strefy erogenne. Czasem to wystarczy. Niemniej problemy erekcją wymagają niekiedy podjęcia współpracy ze specjalistą – seksuologiem, endokrynologiem czy psychoterapeutą.


Alternatywne produkty

Powiększanie Penisa – Jak powiększyć penisa? Naturalne sposoby na powiększenie członka.
Member Xxl - czy tabletkami można powiększyc penisa? Zobacz czy to możliwe.
Żel Rhino Gold Gel: dawkowanie, sklep, gdzie kupić, opinie, cena apteka, skład
Żel Maral Gel - Żel intymny o zwiększonym działaniu. Opis produktu i recenzja.

Sending
User Rating 5 (1 vote)

Moim głównym hobby jest sport.  Trochę biegam, chodzę na siłownię i basen. Choć jestem wiecznie zabiegany, potrafię być w wielu miejscach na raz.
Interesuje się zdrowiem i wszystkim co z tym związane. Od 2013 roku prowadzę blogi i strony internetowe z informacjami o popularnych produktach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.